favoriler
0
Arama Terimi
Fiyat Aralığı
Marka

Banyonuz İçin En Uygun Klozeti Seçin

Klozetler, banyo ve tuvaletlerde kullanılmaktadır. Kişisel ihtiyaç ve banyo ve tuvalet tasarımlarına uygun olan birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Klozet modelleri, birbirinden farklı çeşitleri ve tasarımlarıyla banyolarınıza farklı bir hava katsa da temizlikleri de aynı oranda değişmektedir.

Son dönemlerde oldukça fazla kullanılmaya başlayan ve tasarımlarıyla adında da sık sık söz ettiren duvara sıfır klozetler duvarla aynı hizada bulunması ve tesisatlarının duvar içinde olması nedeniyle hem görüntü kirliliğini kapatırken uygun maliyetleriyle de ön plana çıkmaktadır. Klozet ölçüleri banyo ya da tuvalette kullanılacak modellere göre değişkenlik göstermektedir.

Birbirinden farklı tasarımlara sahip klozet çeşitleri:

Farklı modelleri ve çeşitleri bulunan klozet takımları, kullanım alanlarına göre farklılık gösterse de her zevke uygun olarak klozet modelleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra sadece klozet de değil, klozetin eksik herhangi bir barçasını da bulmanız son dönemlerde oldukça kolay bir hale geldi. Örnek vermek gerekirse, banyonuzda kullandığınız gömme klozet uzun yıllar kullanmanız nedeniyle klozet iç takımı arızalandı ya da kullanılmaz bir hale geldi. Klozet modelini öğrenerek istediğiniz ürünü çok kısa bir sürede bulabilirsiniz. Bu nedenle ister klozet kapağı, ister klozet adaptörü olsun klozet modelini bilmeniz durumunda sitemiz üzerinden aratarak çok kısa bir sürede bulabilirsiniz. Ancak yeni bir klozet almak istiyor ve klozet fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizden farklı renk ve modellere ait klozet çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Biz farklı modellere ait klozetleri aşağıda sizin için listeledik.

  • Gömme Klozetler: Banyolara estetik bir görüntü katması, gizli tesisatının olması ve duvara monte edilmesi nedeniyle en fazla tercih edilen klozetler arasındadır. Ayrıca kolay kullanımı ile banyo ya da tuvaletlerinize farklı bir hava katabilirsiniz.
  • Engelli Klozetler: Engelli bireylerin ihtiyaçlarını kendi imkânlarıyla karşılamaları ya da engelsiz bir birey gibi tuvalet ihtiyaçlarını gerçekleştirmek amacıyla özel olarak üretilen klozet çeşididir. Tamamen engelli bireyler için üretilen bu klozetler, kapaklı ve anti bakteriyel yüzeylere sahip oldukça konforlu ve birbirinden farklı modelleri olan klozet çeşididir.
  • Asma KlozetBanyo zeminiyle ayrı olan ve görüntüsüyle dikkat çeken ve birbirinden farklı renk ve modelleriyle ön plana çıkan klozet çeşididir. Özellikle otel, restoran ve kafelerde kullanılan bu klozet çeşidi, kullanılan alanlara farklı bir izlenim bırakmaktadır. Farklı ve oldukça canlı renklerle özel olarak tasarlanan asma klozetlerin temizliği ise odlukça basit ve pratiktir.
  • Yerden Klozetler: Duvara dayalı ve pratik kullanımlarıyla ön plana çıkan yerden klozetler, tek parça halinde olan klozet çeşididir. Uygun maliyeti, şık tasarımları ve birbirinden farklı modelleri olması nedeniyle farklı alanlarda kullanılabilen klozet çeşididir.
  • Duvara sıfır klozet: Özellikle ülkemizde son dönemlerde fiyatı ve tasarılarıyla en fazla tercih edilen klozet modelleri arasında olan duvara sıfır klozetler, gizli tesisatları sayesinde banyoların tasarımlarında önemli bir yere sahiptir.
  • Rezervuarlı KlozetGizli montaj tesisatına sahip olan bu klozet çeşidi, kendi içinde sifon sistemi bulunan bir modeldir. Ayrıca bu klozet, rezervuar, klozet kapağı ve klozetten oluşan bir takımdır.
  • Akıllı Klozetler: Teknolojinin hızlı gelişimine ayak uydurmayı başaran klozetler, günümüzde artık konfor ve rahatlığı sunacak bir seviyeye geldi. Akıllı klozet modelleri artık özel yıkama seçenekleri, ısıtması ve sağlıklı yüzeyler gibi ayıracaklarını taşımaktadır. Akıllı klozetler, otomatik olarak açılıp kapanan, klozet kapakları oldukça hijyenik ve su tasarrufu yapan modellerdir.

Banyolar için oldukça önemli bir dekorasyon aracı olarak ta kullanılan klozetler, son dönemlerde evlerin dekorasyonları için oldukça önemli bir araç olarak görülmekte. Öyle ki klozet kapağı nedeniyle iyi bir görüntüye sahip olmak için klozetler değiştirilmeye başlandı. Bunların yanı sıra çocuklu ailelerin son dönemlerde tuvalet eğitimi vermek amacıyla banyolarına özel olarak çocuk klozet tercih etmeye başladılar. Aynı zaman da klozetlerin genel olarak klozet adaptörü sorunlarıyla da karşı karşıya kalmaları nedeniyle hem şık hem de uzun kullanımlara yönelik klozet tercihlerinde de ciddi artışlar meydana geldi.

Ancak hem uygun fiyat olanağı, iyi bir görüntü ve uzun süreli kullanımlar için klozet modelleri arasında seçim yapmakta zorlananlar için bizim tercih ettiğimi klozet modeli ise gömme klozet. Estetik görüntüsü ve uygun maliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. Aynı zaman da küçük banyo ve tuvaletler için doğru bir klozet seçimi için duvara sıfır klozet tercih edilmesi gerekmektedir. Hem şık tasarımı hem de banyoların kullanım alanlarının kısıtlı olması nedeniyle tercih edilebilir. Eğer hem şık, hem uzun süreli kullanımlar için klozet arıyorsanız asma klozet tercih ederek hem birbirinden şık tasarımları ve renklere sahip klozet alabilirsiniz. Asma klozetler genellikle kullanım alanlarının yoğun olduğu alanlarda tercih edilir. Özellikle restoran ve barlarda tercih edilen asma klozet, kırmızı, yeşil ve mor renkleriyle kullanım alanlarına yeni ve farklı bir hava katmasının yanı sıra temizlenmesi de oldukça basit ve pratiktir.